JK parlamente prasideda debatai dėl pagalbinio mirties įstatymo.
Reading
Trečiadienį Didžiosios Britanijos parlamente pristatytas naujas įstatymo projektas, kuriuo siekiama legalizuoti mirtį padedant gydytojui. Tai pirmas kartas per beveik dešimtmetį, kai Bendruomenių rūmai svarstys galimybę leisti gydytojams padėti užbaigti žmonių gyvenimą.
Leiboristų politikė Kim Leadbeater Bendruomenių rūmuose perskaitė įstatymo projekto pavadinimą, oficialiai pradėdama jo kelionę parlamente. Įstatymo projektu numatoma suteikti mirtinai sergantiems žmonėms Anglijoje ir Velse galimybę leisti gydytojams padėti jiems numirti.
Ministras pirmininkas Keir Starmer pažadėjo, kad įstatymų leidėjai turės „laisvą balsavimą“, tai reiškia, kad jie neprivalės balsuoti pagal partijų linijas. Starmer palaikė 2015 m. įstatymo projektą dėl pagalbos mirštant ir sakė, kad „yra priežasčių keisti įstatymą“.
Įstatymo projekto autorė Leadbeater teigė, kad „svarbu, jog įstatymą priimtume teisingai, su būtinomis apsaugomis ir garantijomis“. Ji pridūrė, kad „nėra jokių abejonių, jog neįgalieji ar psichikos sutrikimų turintys asmenys, kurie nėra mirtinai sergantys, nebūtų verčiami baigti savo gyvenimo“.
Pagalba savižudybei, kai pacientai išgeria mirtiną gydytojo paskirtą gėrimą, yra legali Australijoje, Belgijoje, Kanadoje, Liuksemburge, Nyderlanduose, Naujojoje Zelandijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje ir dalyje JAV. Reglamentai dėl tinkamumo kriterijų įvairiose jurisdikcijose skiriasi.
Questions
Koks įstatymo projektas pristatytas Didžiosios Britanijos parlamente?
Įstatymo projektas, kuriuo siekiama legalizuoti mirtį padedant gydytojui.
Kas perskaitė įstatymo projekto pavadinimą Bendruomenių rūmuose?
Leiboristų politikė Kim Leadbeater.
Ką pažadėjo ministras pirmininkas Keir Starmer dėl balsavimo?
Kad įstatymų leidėjai turės „laisvą balsavimą“.
Discuss
Discuss this article with your AI tutor to practice. Your tutor will help you with vocabulary and grammar.
discuss it with AI at lingolette.com